Tegnap délután került sor az Udvarhelyszéki Szervezet tisztújító küldöttgyűlésére, melynek keretén belül 208 küldött titkos szavazással döntött arról, hogy ki töltse be az elnöki tisztséget. A küldöttek Bíró Barna Botondot 207 szavazattal újabb négy évre bízták meg az Udvarhelyszéki RMDSZ elnöki teendőinek ellátásával.
Az Udvarhelyszéki Területi Szervezet tisztújítása április 23-án, csütörtökön 18 órától került megszervezésre Székelyudvarhelyen, az Areo Hotel rendezvénysátrában az RMDSZ Alapszabályzatának, valamint a március 5-i, 24/2026-os elnökségi döntésnek megfelelően. A küldöttgyűlés a 212 küldött részvételével határozatképes volt.
Sinka Arnold ügyvezető elnök köszöntőbeszédében hangsúlyozta: “Közösségi kapcsolataink azért olyan erősek, mert megpróbálunk minden egyes tagjára odafigyelni és hisszük, hogy közösségünk valódi ereje éppen ebben a személyes törődésben, egymás iránti felelősségben és odafigyelésben rejlik. Ez nem csak elvi szándék, hanem mindennapi munkánk egyik legfontosabb vezérelve. Ez a csendes, de szilárd kötelék, amely akkor is megtart bennünket, amikor nehezebb időszakokkal szembesülünk, és amely akkor is összeköt, amikor a mindennapok külön utakon visznek bennünket. Ez a mi szövetségünk.”
Jakab Adorján, területi szervezetekért felelős ügyvezető alelnök kijelentette: „Udvarhelyszék az elmúlt években nem sodródott, hanem tudatosan építkezett. Megőrizte azt a stabilitást, amely ma már egyre kevésbé magától értetődő (…). Ez az eredmény nem a véletlen műve, hanem következetes munka, felelős döntések és kiszámítható vezetés eredménye.”
A Területi Tisztújítási Bizottság (TTB) beszámolójában Bokor Sándor, a Bizottság titkára kifejtette, hogy az április 9-i határidőig Bíró Barna Botond nyújtotta be jelölési dokumentációját, melyet a TTB elemzés után elfogadott. Bíró Barna Botond jelentkezését az elnöki tisztségre 23 helyi szervezet támogatta.
„Azt gondolom, hogy erős és sikeres közösség vagyunk, és képesek kell legyünk ezt az erőt arra használni, hogy tovább építsük és erősítsük közösségünket. Komoly politikai kihívások előtt állunk, de megvan bennünk az erő, hogy jól vegyük ezeket az akadályokat – és bíznunk kell egymásban.” – fogalmazott beszédében Antal Lóránt.
Bíró Barna Botond négyéves beszámolójában kiemelte: „A világ változik, Európa változik, és benne Románia is. Ezek közepette arra kell figyelnünk, hogy mi ugyanazok maradjunk. Ugyanazok, akik magyarul gondolkodnak, tisztelik a múltat, és annak eredményeire, vívmányaira építik a jövőt – azt a jövőt, amely itt magyar marad. Ez nem könnyű feladat. Nem könnyű feladat Udvarhelyszéken sem, ami a megye egyik legszínesebb és legösszetettebb térsége, és településszerkezetét tekintve a legszétszórtabb. De, amikor eredményeket kell elérni, mi vagyunk a legegységesebbek – és ebben rejlik Udvarhelyszék ereje.”
A tisztújító küldöttgyűlésen a 212 jelenlévő közül 208-an éltek szavazati jogukkal, és mindegyik szavazat érvényes volt. Bíró Barna Botond 207 támogató és 1 ellenszavazatot kapott. Az újraválasztott területi elnök megköszönte a bizalmat és a támogatást, és köszöntötte a jelenlévőket.
A küldöttek megerősítették a szervezet ügyvezető elnökének személyét, valamint megújult az elnökség és a választmány, illetve a Pénzügyi-, az Etikai és Fegyelmi-, továbbá a Szabályzatfelügyelő Bizottság. Az Udvarhelyszéki RMDSZ Területi Szervezetének ügyvezető elnökeként Sinka Arnold folytatja a munkát.
Az elnökség tagjai pedig: Antal István-Lóránt, Ladányi László-Zsolt, Bartalis Izabella, Tornai Szilárd, Kovács Zoltán, Bálint Elemér-Imre, Bokor Sándor, Gyerkó Levente, Tikosi László, Kovács Lehel és Nagy Attila.
Székelyudvarhely, 2026. április 24.